Nostalgie? Aneb mé psaní 2010-2014 ♥

11. února 2014 v 19:44 | *Brunette |  My creation

Upřímně ani nechápu, jak mě nápad na tento článek napadl :) Nebo ano? Po dlouhé době jsem otevřela složku s povídkami, které jsem napsala před čtyřmi lety a upřímně... nejednou jsem se musela zasmát :D Nechápu, jak jsem něco takového vysmolila :D
Důvod pro napsání tohohle článku je následující - napadlo mě, že bych napsala úryvek nějaké povídky, kterou jsem napsala zhruba v roce 2010 a pod to tu stejnou část, jen upravenou tak, jak bych ji napsala teď :) Doufám, že bude vidět nějaký rozdíl :D Snad nejsem pořád stejně špatná :D
Rozklikněte celý článek :32010:
Crrr, zazvonil zvonek a Amanda šla otevřít. "Hanko, ahoj. Jsi tu brzy. " Řekla Amanda a pousmála se. "No jasně…proč chodit poslední když tu můžu být první a pomoc ti. " Řekla Hanka a nasadila nejistý obličej. Amanda se usmála a řekla "No jasně a chceš vědět kdo je pozvaný? " Amanda se podívala na Hanku a ta jen přikývla. "No…pozvala jsem Danču,Monču,Anču a ehm….musela jsem ještě pozvat….ehm……Evu." Řekla Amanda a nasadila vážný pohled. Eva byla dcera šéfa Amandina táty a máma řekla že by ji měla Amanda kvůli tátovi pozvat. Eva chodila do stejný třídy jako Amanda, Hanka a ostatní holky. "Evu? Hmmm…..ach jo. No dobře nějak to přežiju. " Řekla posmutněle Hanka při chůzi do Amandina pokoje. "Takže…tady na oknech bude krepový papír a po zemi budou konfety. Tak a sem dáme malý stolek z obýváku a na něm bude dort a dětský šampus. " Řekla Amanda a zasmála se. "Hmmm…..tak to je super. " Odpověděla Hanka a taky se začala smát.
Crrrr…… "jsou tu další hosti." Řekla Amanda když zazvonil zvonek při pověšení posledního krepového papíru na okna...

2014:
Zvonek se rozdrnčel a Amanda vzhlédla. Pomalým, nejistým krokem se vydala ke dveřím.
"Hanko, ahoj! Jsi tu brzy." Úlevně se zasmála, když otevřela dveře.
"Ahoj Amy. Napadlo mě, že by jsi potřebovala pomoc. A navíc, doma je příšerná nuda!" Amanda se smíchem zakývala hlavou na znamení souhlasu.
"To máš pravdu... tak pojď! Začneme výzdobou mého pokoje." Hanka přikývla a následovala svou kamarádku po schodech nahoru.
"Hele... kdo je vlastně pozvaný?" Špitla Hanka, jakmile dívky zavřely dveře pokoje.
"Dani, Monča a Anna." Pousmála se Amanda, přičemž začala hledat balíček s konfetami.
"A taky..." Zarazila se a ohlédla se po své kamarádce.
"Taky jsem musela pozvat Evu... kvůli tátovi." Hanka vyvalila oči.
"E-Evu? Co má s tvým tátou, proč jsi ji musela pozvat?!" Mrzutě klesla na postel a rozvalila se na ní, přičemž Amanda začala rozhazovat konfety po zemi.
"Víš... Evin otec je šéf mého táty. A podle mamky, by to mohlo pomoct tátovi v povýšení." Zakoulela očima, ale dále raději nic neříkala. Hanka se zvedla, vzala dlouhý cár krepového papíru barvy moře a začala hledat vhodné místo na pověšení. Dívky chvíli pracovaly mlčky.
"Teď mě něco napadlo." Prolomila ticho Amanda. "Mohly by jsme dojít do obývacího pokoje pro stůl a poté na něj postavit občerstvení. Za chvíli dorazí ostatní holky, tak by jsme si měly pohnout!" V tu chvíli se však znovu zvonek rozdrnčel.
"My o vlku..." Pousmála se Amanda a obě dívky s úsměvem vyrazily k domovním dveřím...

O povídce: Moc dobře si pamatuji, kdy jsem tuhle povídku napsala :) Byla úplně první, kterou jsem kdy vysmolila a tehdy jsem ji poslala do literární soutěže :) Její název byl: Narozeninová oslava, myšlenka byla celkem hezká, ale pokud si to dobře vybavuji, nápad jsem měla z nějaké knížky :) Dříve jsem hodně kopírovala až to hezké není -.-

Poznámka: Možná jsem tu povídku nevylepšila úplně nejlépe, ale poslední dobou píšu spíš fantasy a špatně se mi píše takováhle běžná povídka ze života :D Ale no dobře, nebudu se vymlouvat :D Byla bych ráda za názor do komentářů :3 Mějte se!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Katuš :* Katuš :* | Web | 11. února 2014 v 20:32 | Reagovat

Je to pěkné a ve psaní jsi se rozhodně zlepšila :D :)
Dobrý nápad na článek a celkově dobrý článek :)

2 Stylí* Stylí* | Web | 11. února 2014 v 20:53 | Reagovat

dobrý nápad na článek :) to druhé je rozhodně mnohem lepší :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama