Fantasy wedding (povídka)

30. března 2014 v 14:50 | *Brunette |  My creation
Ahojte! :)
Dneska jsem se rozhodla, že bych mohla zkusit napsat kratičkou povídku, kterou bych zde zveřejnila. Ani jsem neměla pořádné téma, když jsem začala psát - prostě se z toho nakonec něco vyklubalo :) Snad se vám bude líbít ^^ BTW: Obrázek je mé tvorby :)* Nic moc no, ale na začátečníka to myslím ujde :D Klik na celý článek :3"P-proč?!" Rozkřikla se dívka a oči se jí zaleskly. Dívčin otec; vysoký, statný muž se zamračil.
"Emily, uklidni se. Přeháníš..."
", že přeháním?!" Přerušila ho dívka a nenávistě si odfrkla. "Domluvili jste mi svatbu s tím nejarogantnějším klukem ve vesnici a mám se uklidnit?! Navíc já miluju Thomase a ty to víš!" Křičela dál a světle modré oči jí začaly halit slzy.
"Láska je pro slabochy! Když se vy dva spojíte, vaše dítě..." Dívka ho znovu přerušila.
"Tak to prrr! Fuj, tati! Spojíte? Já si nehodlám brát nějakého manekýna od vedle, jen proto, že je jeho rodina mocná a bohatá a už vůbec s ním nechci dítě!" Otci se hněvivě zablesklo v očích.
"Mladá dámo - tohle na tobě ale nezáleží!" Emily klesla brada.
"Nezáleží?! Jistě že záleží! Jde tu o mou svatbu! To jako nemám možnost volby?!"
"Ne." Odpověděl jednoduše otec a dívka pevně stiskla oční víčka. Zatnula ruce v pěst a celá se roztřásla hněvem. Otec jí položil ruku na rameno, ale dívka ji setřásla. Když otevřela oči, už nebyly modré; už nebyly lidské. Panenky měla zúžené a duhovka měla barvu zářivě žlutou až zlatou.
"Opovaž se!" Sykl její otec, ale už bylo pozdě. Během vteřiny se tam místo dívky krčil obrovský, temně černý vlk a zuřivě vrčel.
"Nikdy..." Zavrčela Emily hlasem, který jen kdysi mohl být její, "...mě nepřinutíš si ho vzít. Nikdy!" Mohutným skokem přeskočila svého otce a vyběhla k lesu; měla plán, který uskuteční už dnes v noci. Společně s Thomasem uteče, někam daleko, někam, kde je nikdo nenajde...
"Emily!" Zaslechla ještě otcův hlas a potom se mu ztratila z dohledu...
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Stylí* Stylí* | E-mail | Web | 31. března 2014 v 16:47 | Reagovat

super :D jako úryvek z knížky, můžeš dát pokračování :)
PS: Chtěla jsem dát 5 hvězd, ale omylem sem klikla vedle tak máš 4 a půl :D

2 Snapeova Snapeova | Web | 8. dubna 2014 v 12:51 | Reagovat

Teda, je to skvělé, krásně jsi vystihla emoce a vůbec vše. Snad by to i chtělo pokračování :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama